Kobiety i Spotkanie po latach

2010-07-09
Kobiety i Spotkanie po latach

Na stadionie "Kolejarz" odbył sie turniej kobiet rugby siedmioosobowe z udziałem reaktywowanej drużyny Tura Chojnice.doszło również do ciekawej konfrontacji, otóz na boisku zmierzyły się dwie ekipy piętnastek.

Z jednej strony stanęła drużyna złożona z młodych zawodników Tura Chojnice a na przeciwko nich stanęła ekipa Oldboy's Brda Rytel.

Oprócz dziewcząt z Chojnic mogliśmy zobaczyć takie zespoły jak Lechia Gdańsk, Czarne Pruszcz Gd i Diablice Ruda Śląska.Bezkonkurencyjna okazała sie drużyna kobiet z Gdańska, która wygrała wszystkie mecze wygrywjąc te zawody.

Wyniki poszczególnych meczy:

  • Lechia Gdańsk : Tur Chojnice 31:0
  • Czarne Pruszcz Gd : Diablice Ruda Śl 0:27
  • Lechia Gdańsk : Diablice Ruda Śl 25:7
  • Tur Chojnice : Czarne Pruszcz Gd 15:0
  • Tur Chojnice : Diablice Ruda Śl. 5:15
  • Czarne Pruszcz GD : Lechia Gdańsk 5:40

Klasyfikacja końcowa:

  1. Lechia Gdańsk
  2. Diablice Ruda Śląska
  3. Tur Chojnice
  4. Czarne Pruszcz Gd

Bardzo ciekawe zawody, dziewczyny w Polsce grają na coraz wyższym poziomie i mogliśmy oglądać ciekawe akcje w wykonaniu wszystkich ekip.Mimo trzyletniej przerwy dziewczyny z Tura pokazały że nie zapomniały jeszcze co potrafią. Po zawodach padła deklaracja iż już od jesieni dziewczyny wznowią treningi i wzmocnione o młodsze koleżanki, które juz trenują w klubie przystąpią do rozgrywek. Trzymamy za słowo i życzymy powodzenia.

W składzie Tura zagrały;: Sandra Januszewska, Marlena Mroczyńska, Beata Pompała, Anna Kreja, Marzena Hamerska Weronika Dziarnowska, Patrycja Czarnowska, Małgorzata Rybarczyk i Natalia Malczewska.

Podczas turnieju doszło również do ciekawej konfrontacji, otóz na boisku zmierzyły się dwie ekipy piętnastek.

Z jednej strony stanęła drużyna złożona z młodych zawodników Tura Chojnice a na przeciwko nich stanęła ekipa Oldboy's Brda Rytel.Ci ostatni to panowie po czterdziestce i więcej którzy w latach osiemdziesiątych trenowali w Rytlu gdzie funkcjonowała sekcja rugby założona i trenowana przez Marka Wiśniowskiego. Zawodnicy Brdy Rytel trenowali i uczestniczyli w rozgrywkach ogólnopolskich w rugby pietnastoosobowe. Jednym z większych sukcesów było zdobycie latach 1982 i 1983 wicemistrzostwa Polski w kategoriach juniorów młodszych i juniorów.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia weteranów Brdy Rytel którzy mimo upalnej pogody zdominowali młodych rugbistów Tura Chojnice i na przerwę schodzili prowadząc 19:5.W drugiej odsłonie tego ciekawego spotkania zaczęła przeważać młodość i po kilku udanych akcjach atakiem nie tylko odrobili zaległości z pierwszej połowy ale odskoczyli na kilka punktów od swoich starszych rywali. Mimo ambitnej postawy oldboy's w końcówce tego spotkania nie udało się zniwelować strat i mecz zakończył sie zwycięstwem młodzieży 31:19.

Oczywiście cale to spotkanie miało wymiar typowo towarzyski ale nie sposób było nie zauważyć kilku sytuacji gdzie ambicja górowała nad sympatią jednakże zdecydowana i konsekwentna postawa sędziego tego spotkania Pana Leszka Kościelniaka z Koszalina który z uśmiechem na twarzy wyjaśniał zaistniałe sytuacje sprawiła iż mecz został przeprowadzony sympatycznej atmoswerze. Wyrazem tego były wzajemne podziękowania, oklaski i uściski po spotkaniu.

Największą satysfakcją było to iż zobaczyliśmy po długim czasie mecz rugby pietnastoosobowego w Chojnicach dla zgromadzonej publiczności byla to po raz pierwszy możliwość porównania dwóch odmian rugby, czyli 7 i 15.

Po zakończeniu całego turnieju, podczas części oficjalnej wręczono puchary, koszulki i pamiątkowe miniatury bramek do rugby wykonane przez Krzysztofa Kunze byłego zawodnika Brdy Rytel oraz zawodnika i działacza Tura Chojnice.

Po części oficjalnej nastąpiła wspólna biesiada podczas której wjechał wspaniały tort okolicznościowy w kształcie boiska i symboliczną piłką do rugby wykonany przez kolege Karola Zakryśl z Tucholi. Przy omawianiu meczu wszyscy zadeklarowali chęć zorganizowania i udziału podobnego spotkania za rok.

W składzie Oldboy's Brda Rytel wystąpili: Marek Wiśniowski (trener)

Władysław Tomczyk, Andrzej Płaszczyca, Krzysztof Kunza, Sylwester Gębka, Arkadiusz Niemier, Dariusz Szczęsny, Marek Turzyński, Stanisław Łyczywek, Sławomir Narloch, Mirosław Narloch, Sławomir Zabrocki, Marek Śledz, Ryszard Śledz, Andrzej Sarnaszek, Paweł Gierszewski, Maciej Thide i Dariusz Żmuda Trzebiatowski gościnnie zagrali również Janusz Urbanowicz, Mariusz Kiereński i Michał Piepiórka.

« cofnij

Transparent